środa, 18 kwietnia 2012

Kosz z różami / Bukiet z Rafaello

Już wkrótce dzień mamy. W Polsce ten dzień obchodzony jest 26 maja...pozostało nam więc coraz mniej czasu na znalezienie wymyślnego prezentu :)

Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy Matki-Boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj powrócił w XVII Anglii pod nazwą Niedziela u Matki (Mothering Sunday). Dzień, w który obchodzono to święto był wolnym od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX w. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej. Inaczej historia tego święta przedstawia się w USA. W 1858 amerykańska nauczycielka Anna Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy (Mothers' Work Days), zaś od 1872 ideę Dnia Matek dla Pokoju (Mother's Day for Peace) promowała Julia Ward Howe. Annie Jarvis, córce Anny Jarvis, w 1905 udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.
Tekst pochodzi z pl.wikipedia.org

Czas zaprezentować kilka pomysłów.... oto i one
Kosz z różami, z pewnością uszczęśliwi każdą mamę...nawet tę najbardziej surową :) fakt faktem że przygotowanie jest trochę czasochłonne, ale sami przyznajcie że warto :)A może by tak obdarować słodkościami ? Oczywiście zamiast słoników, mogą pojawić się serdeuszka bądź też karteczka z życzeniami...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz